Kreatywne sposoby zagospodarowania wnęk w mieszkaniu

kreatywne sposoby zagospodarowania wneki w mieszkaniu

Czasami wnęka w mieszkaniu wydaje się sporym problemem. Co bowiem zrobić z niewielkim kawałkiem przestrzeni, który wystaje poza regularny obwód pomieszczenia? Okazuje się, że można z nim zrobić bardzo dużo. Sposoby na zagospodarowanie wnęki nie tylko usuwają pozorną niedogodność. Ich zastosowanie udowadnia wręcz, że wnęka może nie tylko nie zakłócać stylowej aranżacji, ale wręcz ją wzbogacać. W zorganizowaniu przestrzeni z wnęką pomoże profesjonalna pracownia projektowa.

Wariacje z wykorzystaniem wnęki

Podstawowym zadaniem wnęki jest poszerzenie przestrzeni. Do wnęki można wstawić na przykład pasujący tam mebel albo sprzęt RTV lub AGD. To, co dokładnie nadaje się do umieszczenia we wnęce, zależy oczywiście od wielkości tej ostatniej. Jeśli wnęka jest odpowiednio duża, można wręcz zorganizować w niej kącik do pracy, nauki lub wypoczynku i czytania ulubionych książek. Zrobienie tego z wykorzystaniem wnęki jest doskonałym sposobem na jednocześnie częściowe ogrodzenie się od reszty przestrzeni, jak i pozostanie w jej obrębie. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią się całkowicie odosabniać, ale jednak chcieliby mieć trochę przestrzeni dla siebie. Czasem rozmiary wnęki pozwalają też na to, aby wstawić do niej łóżko. Zdecydowanie warto wtedy rozważyć zastosowanie tej koncepcji. Stwarza ona bowiem doskonałą okazję do zintegrowania przytulnego miejsca sypialnego z resztą pomieszczenia. Rozwiązanie takie będzie jednak korzystne raczej dla osób żyjących w pojedynkę niż w parach. Może okazać się też odpowiednie na przykład dla dzieci.

We wnęce nie trzeba jednak umieszczać jedynie dużych przedmiotów. Może się ona także stać miejscem na magazynowanie drobniejszych rzeczy, takich jak słoiki z przetworami. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy mamy możliwość do tego, by oddzielić wnękę drzwiczkami od reszty pomieszczenia. Drzwiczki te zakrywają wtedy umieszczone we wnęce przedmioty, które bez zasłonięcia mogłyby zakłócać wizualnie resztę przestrzeni.