Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

wystrój w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych sposobów aranżowania wnętrz. Styl ten zawdzięcza swoją rozpoznawalność i popularność kilku wyjątkowym cechom. Sprawiają one, że trudno znaleźć osobę, która nie dałaby się przekonać do tego sposobu aranżacji pomieszczeń. Styl skandynawski stawia na prostotę, a całość skąpana jest w jasnych kolorach i naturalnych materiałach wysokiej jakości. Piękny design to nie wszystko, bo styl skandynawski to przede wszystkim funkcjonalność i przystępność. Styl skandynawski zyskał swoją popularność dzięki temu, że łatwo uzyskać zachwycające efekty nawet niskim nakładem finansowym, co sprawia, że będziemy w stanie przystosować do niego mieszkanie lub dom niezależnie od tego, jaką kwotą dysponujemy.

Jakie są główne cechy stylu skandynawskiego?

Styl skandynawski rozpoznawalny jest „gołym okiem”. Jeśli we wnętrzu znajduje się dużo sprzętów oraz akcesoriów w jasnych kolorach, a zwłaszcza w różnych odcieniach bieli i szarości, przełamanych czarnymi dodatkami, można być niemal pewnym, że znaleźliśmy się we wnętrzu miłośnika prostego, minimalistycznego, a zarazem niezwykle estetycznego stylu. Jeśli i ty pragniesz urządzić wnętrze w stylu skandynawskim, pamiętaj, aby w mieszkaniu dominowały naturalne materiały: drewniane podłogi oraz inne, drewniane elementy wykończenia, którym towarzyszyć będą kamienne dodatki. Styl skandynawski mocno koresponduje z naturą i do niej się odwołuje: zadbaj zatem o to, aby w mieszkaniu nie zabrakło koców i elementów tekstylnych z lnu lub z juty, o grubym splocie. Ocieplą wnętrze i stworzą w nim przyjemną, domową atmosferę.

Jak stworzyć w mieszkaniu „małą Skandynawię”?

Nasi klienci często obawiają się, że zaaranżowanie mieszkania w stylu skandynawskim łączy się z ogromnymi wydatkami i dużymi kosztami. Nic bardziej mylnego! Zmiany możesz dostosować do posiadanego przez ciebie budżetu. Jeśli zatem dysponujesz większą sumą pieniędzy i możesz wprowadzić w swoim mieszkaniu poważne zmiany w skandynawskim stylu, proponujemy:

  • wymianę mebli,
  • wymianę frontów szafkach kuchennych,
  • wymianę blatów.

Najbardziej współgrające ze stylistką, kojarzącą z krajami Europy Północnej będą komplety mebli białych, podobnie w kuchni – jeśli marzysz o wnętrzach w stylu skandynawskim, koniecznie wymień fronty szafek na białe lakierowane fronty. Towarzyszyć im powinny  drewniane blaty w ciepłych odcieniach drewna. Wnętrza powinny oświetlać również stylowe lampy, tworząc klimatyczny półmrok.

Nie oznacza to jednak, że omawianego stylu nie da się wprowadzić również przy małym budżecie. Jeśli nie chcesz lub nie możesz wprowadzać aż tak drastycznych zmian swoim mieszkaniu, wystarczy, że zmienisz kilka dodatków na takie, wykonane z naturalnych materiałów, w kolorze bieli, szarości lub czerni i przemalujesz ściany na jasne kolory. Naszym klientom doradzamy również wprowadzenie do domu lub mieszkania bardzo dużej ilości kwiatów i roślin. Nie tylko stworzą one sprzyjający zdrowiu mikroklimat, lecz również swoim zielonym kolorem będą bardzo dobrze kontrastowały z dominującą w pomieszczeniu bielą. Ożywią wnętrze, które stanie się „małą Skandynawią!”.