Aranżacja salonu. Trendy 2020

nowoczesny salon

Salon pełni w domu wiele ważnych funkcji. Ma sprawdzać się nie tylko jako miejsce do przyjmowania gości, ale również do relaksu razem z najbliższymi. Często też połączony jest z kuchnią i jadalnią, wówczas musi tworzyć z nimi spójną całość. Jakie są bieżące trendy na aranżację salonu i jak upewnić się, że będzie on ponadczasowy i uniwersalny pod wieloma względami?

Geometrycznie i minimalistycznie

Nowoczesny styl także i w roku 2020 króluje w przypadku aranżacji salonu. Przejawia się on przede wszystkim w meblach oraz lampach, aby jednak prezentował się zgodnie z duchem czasu, może być wzbogacony o geometryczne formy. Takie wzory doskonale sprawdzą się w przypadku dzieł sztuki czy tapet, a te ostatnie mają również wiele praktycznych funkcji oraz można je łatwo zmienić, gdy dana aranżacja znudzi się domownikom.

Geometryczne wzory sprawdzą się zwłaszcza na zasłonach, dywanach czy poduszkach, choć warto zachować umiar, aby całość prezentowała się gustownie i nienachalnie.

Bliżej ziemi

Urządzanie salonu w roku 2020 może stać także pod znakiem kolorów ziemi oraz naturalnych materiałów. Pod względem kolorystyki sprawdzi się piaskowy beż oraz powracające do łask ciepłe brązy. Z naszej strony polecamy również głębokie zielenie, także kojarzone z naturą oraz nadające wnętrzom spokojnego, przytulnego charakteru.

Natura wejście też wraz z materiałami. Modne w aranżacji salonu oraz innych wnętrz są obecnie przede wszystkim materiały takie jak drewno, kamień czy terakota. Sprawdzi się ponadto łączenie ich z roślinami, najlepiej umieszczonymi w masywnych wazonach, które mogą przypominać te, które widuje się w ogrodach.

Nowoczesny luksus

Kolejnym trendem na 2020 rok w urządzaniu salonów jest połączenie gustownych, nowoczesnych materiałów i mebli z nutą odważnych rozwiązań. Te ostatnie to m.in. wyróżniające się kolory, ciekawe i przyciągające uwagę detale, a także szlachetne materiały takie jak marmur, który w ostatnich latach stał się jeszcze modniejszy.

Wymienione elementy muszą być jednak umiejętnie dobrane, dlatego też warto skorzystać z pomocy projektanta, który nie tylko pogodzi wszystkie najważniejsze funkcje salonu, ale również nada mu nietuzinkowy charakter.

Jak widać, trendy w aranżacji salonów na rok 2020 są naprawdę różnorodne i z pewnością każdy znajdzie wariant dla siebie. Na szczęście już wprowadzenie drobnych zmian może zupełnie zmienić charakter wnętrza i sprawić, że będzie ono idealnie wpasowywało się w bieżącą stylistykę.